CRUELTY-FREE I VEGAN

Staramy się nie zarzucać Cię milionami symboli, czy też haseł, które de facto nic nie znaczą. Zdajemy sobie jednak sprawę, że pewne informacje są kluczowe, zarówno dla Ciebie jako konsumenta, jak i dla nas – świadomego producenta. Dlatego poniżej pokrótce opowiemy Ci o dwóch ważnych dla nas kwestiach.


CRUELTY-FREE


Nasze kosmetyki tworzymy z ogromną świadomością. Dokładamy wszelkich starań, aby były one zgodne z aktualnymi normami europejskimi. W tym także z zakazem testowania na zwierzętach. Chcemy podkreślić, że w chwili obecnej w całej Europie obowiązuje całkowity zakaz testowania kosmetyków oraz ich składników na zwierzętach, a co za tym idzie sprzedaży kosmetyków, które były w ten sposób badane. Nie zmienia to jednak faktu, że firmy często oznaczają tym symbolem swoje produkty, aby wyróżnić je na rynku. Jest to wskazanie zalety produktu, która polega jedynie na zgodności z minimalnymi wymogami prawnymi. CRUELTY-FREE w dosłownym tłumaczeniu oznacza: „wolne od okrucieństwa”. Nasze kosmetyki są zgodne z tym stwierdzeniem. Żaden ich składnik, czy też same produkty NIE BYŁY testowane na zwierzętach. Nie umieszczamy tej informacji na opakowaniach jednostkowych, gdyż jest to oczywiste stwierdzenie, a wierzymy w dużą świadomość naszych konsumentów.

WEGAŃSKIE KOSMETYKI


Nie wszystkie kosmetyki naturalne są kosmetykami wegańskimi. Co to zatem oznacza? Kosmetyk wegański to taki, który został stworzony ze składników naturalnych oraz w swoim składzie nie zawiera żadnych składników odzwierzęcych, takich jak chociażby lizozymy jaja kurzego. Stworzenie kosmetyku wegańskiego jest skomplikowane od strony technologicznej. Wymaga dokładnego przeanalizowania każdego składnika, ale również sposobu jego pozyskiwania, aby mieć 100% pewność, że przy jego produkcji nie zostały użyte żadne substancje pośrednie, które również nie są odzwierzęce.

Zdajemy sobie sprawę, że ta informacja jest szczególnie kluczowa dla wegan, gdyż daje im pewność, że kupują produkt zgodny z ich wartościami, ideami i zasadami. Coraz więcej osób zaczyna przechodzić na dietę wegetariańską, czy też wegańską, dlatego pragniemy zapewnić tej grupie odbiorców możliwość podejmowania świadomego wyboru naszych kosmetyków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.