JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY KARTACZ DO BRODY

Wypielęgnowana broda już od dłuższego czasu jest w modzie i nic nie zapowiada, aby miało się to zmienić. I bardzo dobrze - nie tylko dodaje ona męskości , ale również przyciąga wzrok płci przeciwnej. Szczotka do brody, profesjonalnie nazywana kartaczem, to nieodzowny element w szafce każdego brodacza. Dlaczego? Z jednej strony doskonale rozczesuje włosy, nadając brodzie pożądany kształt. Ale co istotne – dobry jakościowo kartacz do brody , wykonany z naturalnego włosia, zapewni o wiele więcej korzyści.

WŁOSIE NATURALNE

Bardzo istotne jest to z jakich materiałów wykonana jest szczotka do brody. Najlepsze efekty daje szczotka z naturalnym włosiem dzika. Dlaczego? Naturalna szczecina dzika jest zbudowana w bardzo podobny sposób do włosa ludzkiego – głównie z keratyny. Jest on znacznie sztywniejszy i grubszy, dlatego dobrze wyczesuje włosy na brodzie. Co istotne, w przypadku szczotek z tworzywa sztucznego, krawędzie są twarde i ostre i niestety uszkadzają włosy, co jest widoczne w postaci rozdwojonych końcówek, lub złamanych włosów.

Szczotki z naturalnym włosiem nie tylko dobrze i delikatnie rozczesują włosy na brodzie, ale również zapewniają masaż skóry pod zarostem. Jest on niezwykle ważny z kilku powodów. Po pierwsze poprawia ukrwienie skóry pod brodą, co przyczynia się do lepszej pracy cebulek włosa, krótko mówiąc, przyśpiesza wzrost nowych włosów i wzmacnia starsze. Ponadto skóra wytwarza naturalną substancję nawilżająco , tzw. sebum , a naturalna szczecina idealnie rozprowadza je po całej długości włosa na brodzie. Dzięki temu włos jest bardziej nawilżony i zadbany, a skóra twarzy pobudzona do prawidłowego działania. Po trzecie, taki masaż sprawia że pozbywamy się martwego naskórka, wyczesując go. Najszybciej zauważalnym efektem jest to że broda przestaje swędzieć. A do tego zaczyna łatwiej się układać.

Bardzo istotne jest to, aby kupić kartacz ręcznie wykonywany, nie mechanicznie. Taka szczotka posłuży na długie lata, więc warto zainwestować w dobrą jakość. Ręczne wykonacie gwarantuje nam m.in. , że poszczególne pędle szczotki są formowane z kilku włosów o różnej długości tak, by jak najstaranniej rozczesywały włosy. Dzięki temu kartacz doskonale nadaje się do pielęgnacji zarówno krótkich, jak i długich bród.

Pielęgnacja brody za pomocą kartacza, to najlepszy i najszybszy sposób, aby broda była zadbana, zdrowa i mocna.

Kartacz do brody
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.